Jak odróżnić Mezoporację od Ultradźwieków?

Mezoporacja inaczej nazywana mezoterapią bezigłową jest alternatywą mezoterapii igłowej, gdzie za pomocą igły wstrzykiwane są głęboko pod skórę różne substancje.
Zabieg mezoterapii bezigłowej polega zaś na wtłoczeniu pod skórę substancji za pomocą prądu. Jest to metoda bezbolesna i niezwykle skuteczna.

Wart uwagi jest fakt, iż wiele salonów kosmetycznych świadomie, bądź też nie, wprowadza w błąd klientów, oferując zabieg sonoforezy lub jonoforezy pod nazwą mezoterapii bezigłowej. Cel zabiegu jest bardzo podobny, chcemy aby skóra była bardziej chłonna, a substancje lepiej przenikały, natomiast metoda i efekty zupełnie inne.

Sonoforeza jest to zabieg, gdzie za pomocą ultradźwięków zwiększamy penetrację naskórka. Wtłaczamy zaledwie 5 ml substancji do warstwy rogowej naskórka, czyli dosyć płytko.

Jonoforeza inaczej nazywana jontoforezą jest metodą gdzie za pomocą prądu wprowadzamy pod skórę substancje, które muszą być w postaci jonowej, natomiast ilość substancji, która może wniknąć jest bardzo mała, nie przekracza 7 ml. Jest to zabieg już coraz rzadziej stosowany w gabinetach.

Mezoporacja (mezoterapia bezigłowa) to zabieg gdzie za pomocą prądu zwiększamy penetrację naskórka do 80%. Jesteśmy w stanie wprowadzić około 75 ml koktajlu, gdzie substancje wnikają aż do skóry właściwej. Zabieg opiera się na zjawisku elektroporacji, gdzie za pomocą impulsu elektrycznego otwierane są mezopory, a następnie za pomocą specjalnej głowicy wprowadzane są specjalne substancje.

Efekty po zabiegu mezoporacji utrzymują się do 3 tygodni, zależy to przede wszystkim od stanu skóry, natomiast po ultradzwiękach do kilku dni. Szukając w gabinetach zabiegu pielęgnacyjnego na twarz warto pokusić się o mezoporację. Należy jednak umieć odróżnić ją od innych zabiegów wykonywanych w salonie. Jednym z najnowocześniejszych aparatów na rynku do tego typu zabiegów jest Acthyderm, jako pierwszy w Europie aparat do mezoporacji.

A oto kilka zasad jak odróżnić typowe ultradźwięki od mezoporacji (mezoterapi bezigłowej):

Po pierwsze CENA (zabieg na twarz nie powinien kosztować mniej niż 200 zł, jeżeli jest niższy to możemy podejrzewać, że nie jest to mezoporacja)

Po drugie ILOŚĆ (zapytajmy osobę wykonującą zabieg, jak dużo substancji jest wprowadzane pod skórę; przy mezoporacji jest to około 75 ml)

Po drugie GŁĘBOKOŚĆ (osobę wykonującą zabieg warto zapytać jak głęboko penetrują substancje aktywne w skórę; przy mezoporacji substancje aktywne docierają aż do skóry właściwej)

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.